Eredmények

2021/2022-es tanév versenyeredményei

Az eredményekhez mindenkinek szívből gratulálunk, köszönjük a felkészítő tanárok munkáját.

MEDVE SZABADTÉRI MATEMATIKAVERSENY

5000 versenyző mérette meg magát országszerte összesen több mint 70 helyszínen szeptember 25-én, a Medve Szabadtéri Matekversenyen. Ez a háromfős csapatverseny közösségi élménnyé varázsolja a matematika és a logika világát. A csapatok 180 percen keresztül oldanak meg a szabadban feladatokat, majd egy bizonyos mennyiségű helyes megoldás után elnyerhetik a bronz-, később ezüst-, majd arany fokozatot. Kilenc csapat vállalta az izgalmas kihívást iskolánkból. Eredményeik:

Molnár Mendel Medox

Szűcs Panna

8. b

bronz fokozat

A Balázs Réka Bernadett, Sallai Gréta és Hadászi Borbála alkotta csapat korosztályukban a legjobb eredményt érte el, esélyesek az országos fordulóba jutásra. Gratulálunk minden versenyzőnek!

Beszámoló mesemondó versenyről

A Magyar Népmese Napja alkalmából településünkön a Kincsesházban került megrendezésre népmesemondó verseny.

Számos kis mesemondó készült erre az eseményre óvodáskorúaktól felső tagozatos iskolásig. A megnyitó után Sütő Brigitta, a Népművészet Ifjú Mestere csodálatos, népdalokkal tűzdelt meséje segített bennünket „megérkezni a mesék birodalmába”. Tanulóink két korcsoportban mérhették össze előadói képességeiket. Mindannyian teljes átéléssel szerepeltek. Senki sem tért haza üres kézzel. Az élményen túl, minden versenyző ajándékot, vagy könyvjutalmat kapott, amit nagy örömmel vettek át. Az eredményhirdetést követően a helyi kemencében készült hamuban sült pogácsával, és kenyérlángossal kínálták a résztvevőket, és kísérőiket.

A rendezvény, a csodálatos őszi napsütés kíséretében igazán megmelengette a szíveket. Köszönjük a szervezőknek!

Nádudvar, 2021. szeptember 25.

Csákó Ildikó

SAKKVERSENY

Iskolánk 5.c osztályos tanulója, Garai Nóra, ezüstérmes lett U10-es korcsportban a Nyíregyházán megrendezett tehetségkutató sakkversenyen, 2021 szeptember 25-én. Három debreceni diákkal egy csapatot alkotva pedig, megnyerték a csapatversenyt. Gratulálunk és további sikereket kívánunk! Felkészítő tanára Deákné Baranyai Anikó.